telestropCzy bloczek budowlany i pustak budowlany to to samo

Osoby budujące swój nowy dom często spotykają się z określeniami „bloczek budowlany” i „pustak budowlany”. Ci, którzy nie mają za wiele do czynienia z branżą budowlaną często myślą, że oba określenia opisują ten sam produkt. To jednak nie prawda. Bloczek i pustak różnią się od siebie. Czym dokładnie? Sprawdźmy!

telestroppustaki wentylacyjne

Pustaki wentylacyjne, jak sama nazwa wskazuje, służą do budowy kanałów wentylacyjnych w budynku. Dzięki nim możliwe jest działanie podstawowego typu wentylacji – wentylacji grawitacyjnej. Polega ona na naturalnych ruchach powietrza, dzięki którym świeże, zimne powietrze wpada do budynku, a na zewnątrz wydostaje się to już zużyte (ciepłe).

telestrop

Technologia budowy domów z keramzytu staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Charakterystyczny różowowrzosowy, chropowaty materiał ma tyle zalet, że z powodzeniem zastępuje zwykły beton. Jakie plusy i minusy mają domy zbudowane z keramzytowego pustaka?

telestrop

Stropy Teriva staja się z roku na rok coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – dzięki nim budynek staje się o wiele bardziej energooszczędny. Wiele mówi się o tym, że do montażu stropu potrzebna jest doświadczona ekipa. Oczywiście daje ona gwarancję, że strop zostanie wykonany prawidłowo. Montaż jednak nie jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Warto poznać jego poszczególne etapy.

telestropPustaki Leca Blok 12

 

Do wykonania ścian wewnętrznych działowych i warstwy zewnętrznej, czyli osłonowej przy ścianie trójwarstwowej, polecany jest pustak Leca Blok 12. Zaleca się murowanie takich ścian na spoinę poziomą i pionową oraz używanie zaprawy cementowo-wapiennej, by uzyskać jak najlepsze efekty. Keramzytobetonowy pustak o szerokości 12 cm ma szereg znakomitych właściwości, co sprawia, że jest popularnym materiałem budowlanym.