telestropbloczki i pustaki Leca

Bloki Leca – perfekcyjne zabezpieczenie akustyczne

 

Bloki Leca wykonane są z keramzytobetonu, czyli połączenia powszechnie stosowanego betonu oraz lekkiego, chropowatego keramzytu. Taka mieszanka charakteryzuje się doskonałą izolacją akustyczną a dodatkowo, można ją poddać łatwej obróbce. Materiały te odprowadzają parę wodną, co uniemożliwia gromadzenie się wilgoci. Bloczki Leca dostępne są w kilku rozmiarach i nadają się idealnie do wznoszenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych o wysokiej izolacji dźwiękowej. Bloki Leca fundamentowe charakteryzują się ponad czterokrotnie większą izolacyjnością termiczną i, po nałożeniu warstwy tynkowej i izolacji przeciwwilgociowej, będą tworzyć doskonałej jakości ścianę fundamentową czy piwnicy.

 

Pustaki Leca, czyli doskonała ochrona przed zimnem

 

Pustaki Leca, również wykonane z keramzytobetonu, cenione są przede wszystkim za swoją świetną izolacyjność termiczną. Używane są do budowy ścian zewnętrznych, fundamentowych i piwnicznych a także wewnętrznych wymagających wygłuszenia. Ściana wykonana z pustaków, po nałożeniu warstwy izolacyjnej, spełnia wszelkie normy i zapewnia doskonałą ochronę przed utratą ciepła. Do wykonania izolacji polecana jest wełna mineralna, która zapewnia optymalną paroprzepuszczalność.

 

 

Warto również dodać, że elementy ścienne Leca spełniają wszelkie polskie i europejskie normy a ich jakość kontrolowana jest na bieżąco w procesie produkcyjnym. Dodatek keramzytu sprawia, że produkty te są lekkie, nie gromadzą wilgoci a także są odporne na związki chemiczne, zmienne warunki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne oraz ściskanie.