telestropZalety betonu towarowego

Beton jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży budowlanej. W swoim podstawowym składzie zawiera cement, kruszywo i wodę oraz, jeżeli zachodzi taka potrzeba, dodatkowe domieszki nadające mu inne, pożądane właściwości. Beton jest powszechnie używany do wylewania fundamentów, budowy ogrodzeń, układania podłóg i chodników, stropów a także innych elementów jak choćby schody. 

telestropbloczki i pustaki Leca

Budowa każdego rodzaju obiektu wiąże się z koniecznością wyboru i zakupienia odpowiednich materiałów i elementów budowlanych. Budynek mieszkalny, obiekt użyteczności publicznej czy też przemysłowy, oprócz odpowiedniego zaprojektowania, musi być także solidnie wykonany i zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi. Przy stawianiu ścian należy zwrócić uwagę na wiele parametrów oferowanych rozwiązań. Ściany działowe, zewnętrzne oraz konstrukcyjne muszą być stabilne, trwałe i odporne na wilgoć czy pleśń. Przyjrzyjmy się bloczkom i pustakom Leca oraz ich właściwościom.

telestrop

Każdy budynek, czy to mieszkalny, czy użyteczności publicznej, składa się z połączonych ze sobą, pełniących kluczowe funkcje systemów. Fundamenty, ściany, stropy oraz dach – każdy z tych elementów budowlanych musi być wytrzymały, stabilny oraz dostosowany do rodzaju i funkcji danego obiektu. Branża budowlana oferuje duży wybór rozwiązań zarówno dla budownictwa indywidualnego jak też przemysłowego. Jaką funkcję pełnią stropy i czym charakteryzują się stropy gęstożebrowe Teriva?

telestropCzy bloczek budowlany i pustak budowlany to to samo

Osoby budujące swój nowy dom często spotykają się z określeniami „bloczek budowlany” i „pustak budowlany”. Ci, którzy nie mają za wiele do czynienia z branżą budowlaną często myślą, że oba określenia opisują ten sam produkt. To jednak nie prawda. Bloczek i pustak różnią się od siebie. Czym dokładnie? Sprawdźmy!

telestroppustaki wentylacyjne

Pustaki wentylacyjne, jak sama nazwa wskazuje, służą do budowy kanałów wentylacyjnych w budynku. Dzięki nim możliwe jest działanie podstawowego typu wentylacji – wentylacji grawitacyjnej. Polega ona na naturalnych ruchach powietrza, dzięki którym świeże, zimne powietrze wpada do budynku, a na zewnątrz wydostaje się to już zużyte (ciepłe).