Stropy, Pustaki, Nadproża, Beton, Bloczki
tel./fax 52 383 23 88

Elementy ścienne

lecaWeber

lecaWeber

LecaDom

Pustaki Leca® BLOK 24

Keramzytobetonowe Pustaki Leca® BLOK 24 przeznaczone są do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Mają bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej. Ściany zewnętrzne można wykonywać jako jedno-, dwu- (pustak Leca Blok 24 + izolacja termiczna) lub trójwarstwowe (Pustak Leca® BLOK 24 + izolacja termiczna + Pustak Leca® BLOK 12). Do izolacji można stosować dowolny materiał termoizolacyjny, jednak najlepsze rezultaty osiąga się przy zastosowaniu wełny mineralnej- wówczas przegroda jest w pełni paroprzepuszczalna. Do wykonywania ścian należy używać zaprawy cementowo-wapiennej i murować je na pełną spoinę poziomą i pionową. Przy murowaniu ściany warstwowej z Pustaków Leca® BLOK 12 zawsze trzeba wykonywać spoiny poziome i pionowe.

Wymiary: 500 x 240 x 240 mm

Ściana Dwuwarstwowa

Warstwa izolacji na ścianie z wełny mineralnej lub styropianu o λ=0,04[W/mK] uzyskane U [W/m²K]

LecaBlok24Dwuwarstwowa

BLOK

Pustaki Leca® BLOK 12

Keramzytobetonowy pustak o szerokości 12 cm stosowany głównie do wykonania ścian wewnętrznych działowych i warstwy zewnętrznej (osłonowej przy ścianie trójwarstwowej). Takie ściany zaleca się budować na spoinę poziomą i pionową przy użyciu zaprawy cementowo wapiennej.

Wymiary: 120 x 500 x 240 mm

BLOK akustyczny

Bloczek Leca® Blok akustyczny  24/20

Keramzytobetonowy Bloczek Leca® BLOK akustyczny 24/20 można stosować jako  element konstrukcyjny i izolacji akustycznej przy budowie ścian o grubości 38, 24 i 20 cm w:

  • budynkach jednorodzinnych
  • budynkach użyteczności publicznej
  • innych obiektach m.in. garażach, budynkach inwentarskich,

do wykonywania:

  • ścian wewnętrznych o wysokiej izolacji akustycznej (konstrukcyjnych działowych)
  • ścian zewnętrznych

Wymiary: 380 x 180 x 240 mm

optirock

Bloczki Leca® Blok akustyczne 18 i 18g

Keramzytobetonowe Bloczki Leca® BLOK akustyczne 18 i 18 g o szerokości 18 cm przeznaczone są do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych, głównie ścian między mieszkaniami w budynkach wielorodzinnych, mieszkalnych szeregowych, bliźniakach, hotelach itp. Charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną. Do wykonywania ścian należy używać zaprawy cementowo-wapiennej i murować je na pełną spoinę poziomą i pionową. Aby uzyskać wysokie parametry ochrony przed hałasem ściany wymurowanej z Bloczków Leca® BLOK akustyczny 18, trzeba ją obustronnie pokryć tynkiem cementowo-wapiennym.

Wymiary: 380 x 180 x 240 mm

BloczekFundamentowy2

Bloczki Leca® BLOK fundamentowe

Keramzytobetonowe Bloczki Leca® BLOK fundamentowe o wytrzymałości minimum 5 MPa przeznaczone są do wznoszenia ścian fundamentowych i ścian piwnic. Można z nich murować ściany o grubości 38 i 24 cm. Mają izolacyjność termiczną czterokrotnie lepszą niż bloczki betonowe. Do wykonywania ścian należy używać zaprawy cementowej i murować je na pełną spoinę poziomą i pionową. Po wzniesieniu murów trzeba je zgodnie ze sztuką budowlaną otynkować, a poniżej terenu wykonać izolację przeciwwilgociową pionową.

Wymiary: 380 x 240 x 240 mm


 

keramzytLeca
Eko Blok

EkoBlokLogo

Keramzytowy pustak ścienny EkoBlok 50x24x24

Przeznaczony do wznoszenia zewnętrznych i wewnętrznych ścian konstrukcyjnych oraz ścian osłonowych i działowych. Stosowany jako element konstrukcyjny w budownictwie do trzech kondygnacji.

Bloczek Fundamentowy

Bloczek fundamentowy 38x24x14

Wykonany z betonu lub keramzytobetonu. Służy do wykonania ław fundamentowych, ścian piwnic oraz różnego rodzaju podmurówek.