Stropy, Pustaki, Nadproża, Beton, Bloczki
tel./fax 52 383 23 88

Kominy

Systemy kominowe

Tona

Firma TONA jest firmą niemiecką, której siedziba znajduje się w Mechernich-Antweiler niedaleko Kolonii. Jest to firma rodzinna, która została założona w roku 1891 i w chwili obecnej uważana jest za jednego z największych producentów i dystrybutorów systemów kominowych na rynek europejski. Sieć dystrybucji firmy TONA obejmuje swym zasięgiem prawie wszystkie kraje europejskie, kominy TONA są też obecne w Polsce.

Jakość, bezpieczeństwo i nowoczesność to główne założenia firmy TONA, która produkuje ceramiczne kominy i jednocześnie pracuje nad rozwojem systemów kominowych na najwyższym światowym poziomie. Produkty firmy TONA już od 40 lat wytwarzane są w pełnym zakresie techniki kominowej. Systemy kominowe i wentylacyjne są w całości wytwarzane w Niemczech, co jest ich ogromną zaletą.

Kominy

TONA Therm norm

Komin doskonale nadający się do zastosowania z tradycyjnymi kominami, piecami kaflowymi i kotłami. Dzięki najwyższej jakości ceramice, znajduje zastosowanie przy wykorzystaniu paliw stałych, jest kwasoodporny i szybko wytwarza doskonały ciąg.

TONA Therm FU

Komin do wszystkich rodzajów paliw. Od dziesięcioleci doskonale zdaje egzamin, spełniając wszystkie wymagania stawiane przed nowoczesnymi systemami kominowymi. Doskonałej jakości ceramik zapewnia odporność na najwyższe temperatury, działanie kwasów i wytwarza szybko doskonały ciąg. Możliwość podłączenia kotłów opalanych gazem, paliwami płynnymi i stałymi.

TONA Tec

Komin do kotłów niskotemperaturowych z zamknięta komora spalania pracujący w nadciśnieniu. Doskonale sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym i budynkach wielorodzinnych. Możliwość podłączenia maksymalnie 10 kotłów do jednego przewodu spalinowego. Przeznaczony do paliw gazowych i płynnych (olej/gaz). Rury ceramiczne kielichowe high tec o bardzo niskiej masie i łączeniu za pomocą silikonu.

TONA Tec Plus

Innowacyjny komin do kotłów z zamkniętą komora spalania pracujących w podciśnieniu z wykorzystaniem wszystkich rodzajów paliw. Komin posiada niezależny pobór powietrza potrzebny do spalania. Po zastosowaniu odpowiedniego adaptera może pracować z kotłami o zamkniętej komorze spalania w nadciśnieniu. Posiada najnowocześniejsze rury ceramiczne high tec z połączeniem kielichowym odporne na pożar sadzy i wilgoć (w3g). , prace w środowisku wilgotnym i agresywnym oraz bardzo duża szczelność ≤2g/hm². Idealny komin w przypadkach,  gdy nie wiemy jaki piec będzie podłączony do komina.

 

Pustaki wentylacyjne keramzytobetonowe

PustakiPrezentowane pustaki znajdują zastosowanie w grawitacyjnych systemach wentylacyjnych do wentylacji pomieszczeń w budynkach mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Pustaki nie wymagają obmurowywania i oszczędzają powierzchnię zabudowy. Wszystkie oferowane wyroby produkowane są zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa budowlanego.

Systemy kominowe TONA

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz