Co to są gęstożebrowe stropy Teriva?

Każdy budynek, czy to mieszkalny, czy użyteczności publicznej, składa się z połączonych ze sobą, pełniących kluczowe funkcje systemów. Fundamenty, ściany, stropy oraz dach – każdy z tych elementów budowlanych musi być wytrzymały, stabilny oraz dostosowany do rodzaju i funkcji danego obiektu. Branża budowlana oferuje duży wybór rozwiązań zarówno dla budownictwa indywidualnego jak też przemysłowego. Jaką funkcję pełnią stropy i czym charakteryzują się stropy gęstożebrowe Teriva?

Wytrzymały i bezpieczny układ konstrukcyjny

Strop to element konstrukcyjny oddzielający poszczególne piętra budynku. Jest to niezwykle ważna część obiektu, ponieważ to od niej zależy wytrzymałość całej konstrukcji a także bezpieczeństwo użytkowania danej kondygnacji. Gęstożebrowe stropy Teriva to system składający się z kratownic belkowych oraz pustaków, którymi wypełnia się wolne przestrzenie między nimi. Jest to powszechnie stosowane rozwiązanie dla każdego rodzaju budynków. Stropy gęstożebrowe są cenione za swój niewielki ciężar, izolację termiczną oraz akustyczną a także równomierne przenoszenie obciążeń. Na tego rodzaju konstrukcji układana jest następnie odpowiedniej grubości warstwa betonu. Po wyschnięciu i związaniu masy betonowej, strop jest już gotowy i pełni wszystkie swoje funkcje.

Łatwy i szybki montaż

Warto wskazać jeszcze jedną zaletę stosowania stropu gęstożebrowego, jakim jest bardzo szybki montaż. Stropy wykonuje się przy wykorzystaniu gotowych, prefabrykowanych belek kratownicowo-stalowych. Po dostarczeniu ich na budowę, należy wyłącznie odpowiednio je umieścić, a następnie ułożyć w przerwach pustaki, które wykonane są z betonu albo keramzytobetonu. Nie ma potrzeby deskowania lub szalowania, jak w przypadku tradycyjnych stropów, a tym samym nie ma utrudnionego dostępu do powierzchni pod stropem. Dzięki temu można nieprzerwanie prowadzić prace budowlane i wykończeniowe.