Co warto wiedzieć o pustakach Leca BLOK 24?

budowa

Keramzytobetonowe pustaki Leca BLOK 24 przeznaczone są do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Świetnie sprawdzają się w budownictwie jednorodzinnym, użyteczności publicznej czy budownictwie innych obiektów, takich jak garaże czy magazyny. Są przyjazne dla środowiska naturalnego, łatwe w obróbce, a przede wszystkim cechują się wysoką paroprzepuszczalnością, ognioodpornością i izolacyjnością akustyczną. Co jeszcze warto wiedzieć o tym nowoczesnym materiale budowlanym?

Warstwy

Pustak Leca BLOK 24 daje możliwość budowy ścian zarówno jedno-, jak i dwu- lub trójwarstwowych. Ściana dwuwarstwowa powinna składać się z pustaka Leca BLOK 24 i izolacji termicznej. Do ściany trójwarstwowej stosuje się dodatkowo pustak Leca BLOK 12. Jeśli chodzi o izolację termiczną, najbardziej poleca się w tym wypadku wełnę mineralną. Dzięki takiemu połączeniu materiałów budowlanych dana ściana uzyska najlepsze parametry termoizolacyjności. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by użyć innego typu izolacji termicznej. Bloczki powinno się łączyć ze sobą przy użyciu zaprawy cementowo-wapiennej. Muruje się je na pełną spoinę pionową oraz poziomą. Podobnie robi się w przypadku ściany warstwowej z użyciem pustaka Leca BLOK 12.

Cechy pustaka

Pustak Leca BLOK 24 wyróżnia się na tle innych pustaków. Wykonany jest z keramzytobetonu, który jest o wiele lżejszy niż zwykły beton. Dzięki temu użycie go podczas budowy generuje wiele oszczędności. Lżejszy materiał taniej się transportuje, jest również łatwiejszy w obróbce i w pracy. Materiał ten świetnie odprowadza wilgoć ze ścian na zewnątrz budynku. Suche ściany domu sprawiają, że ciepło ucieka z niego o wiele wolniej. To przekłada się oczywiście na potrzeby dogrzewania domu, a co za tym idzie – na rachunki za energię. Suche ściany to także pewność, że nie pojawi się na nich grzyb. Pomijając względy estetyczne, są wiec o wiele zdrowsze dla alergików i astmatyków.