Czy betoniarnia powinna zapewnić transport i pompowanie betonu towarowego?

Samodzielne wytwarzanie betonu zwykle okazuje się mało opłacalne. Czas na budowie przeznaczony na jego wykonanie można spożytkować w znacznie bardziej rentowny sposób. W przypadku dużej budowy warto zamówić beton towarowy z betoniarni. Firmy zajmujące się tworzeniem tego wyrobu mogą zapewnić transport i pompowanie betonu towarowego. Czy takie rozwiązanie powinno być na porządku dziennym? Jak wybrać najlepszą firmę betoniarską?

Transport i pompowanie betonu towarowego

Betoniarnie powinny mieć w swojej ofercie transport oraz pompowanie betonu. Przewóz tak dużej ilości towaru może być niezwykle uciążliwy, dlatego usługa ta jest coraz częściej proponowana. Niektóre firmy podając cenę zamówienia, wliczają w nią koszty dowozu. Przewóz odbywa się za pomocą betonowozu, który potrafi zmieścić od 7 do 10  mbetonu. Poza transportem towaru istotną kwestią jest jego pompowanie. Jego celem jest dostarczenie betonu tam, gdzie podjazd betonowozem nie jest możliwy. Usługa pompowania betonu jest przydatna, gdy mamy do czynienia z budową skomplikowanych budynków oraz tych, o dużych kondygnacjach. Zapewnia to szybki i bezpieczny dla pracowników transport materiału.

Jak wybrać odpowiednią betoniarnię?

Wybór odpowiedniej betoniarni powinien być uzależniony od własnych potrzeb. Korzystnie jest przy tym wybierać firmy oferujące transport i pompowanie betonu towarowego. Przy wyborze, warto zwrócić uwagę na maszyny oraz urządzenia wykorzystywane przez betoniarnie. Aby mieć pewność, że produkowany beton jest wysokiej jakości, należy sprawdzić, czy przeszedł on odpowiednie testy laboratoryjne, a także, czy posiada właściwe certyfikaty poświadczające klasę wytwarzanego betonu towarowego.