Zalety betonu towarowego

Beton jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży budowlanej. W swoim podstawowym składzie zawiera cement, kruszywo i wodę oraz, jeżeli zachodzi taka potrzeba, dodatkowe domieszki nadające mu inne, pożądane właściwości. Beton jest powszechnie używany do wylewania fundamentów, budowy ogrodzeń, układania podłóg i chodników, stropów a także innych elementów jak choćby schody.

Coraz częściej spotykamy także betonowe elementy dekoracyjne w domu czy ogrodzie. Beton jest ceniony przede wszystkim za uniwersalność, proste uzyskiwanie a także wysoką wytrzymałość i wodoodporność. Standardowo beton wytwarza się w betoniarce, gdzie wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach są dokładnie mieszane, a następnie mieszanka transportowana jest do miejsca, w którym będzie użyta. Taka metoda pozyskiwania betonu sprawdza się doskonale na małych budowach lub przy niewielkich pracach wykończeniowych. Jest to jednak dosyć czasochłonny sposób i nie sprawdzi się przy dużych inwestycjach.

Beton towarowy – korzystna alternatywa dla tradycyjnego

Beton towarowy wytwarzany jest w profesjonalnych betoniarniach. Tam, w trakcie procesu produkcyjnego, przechodzi wszelkie testy jakości. Nowoczesne firmy wyposażone są w komputerowo sterowane węzły betoniarskie, które automatycznie dobierają proporcje składników. W dalszej kolejności beton dowożony jest we wskazanie miejsce i wypompowywany przy użyciu specjalistycznego, odpowiednio przystosowanego sprzętu. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie?

  • Oszczędność czasu. Odpowiednia, nawet bardzo duża ilość betonu zostanie dostarczona prosto do klienta
  • Mniejsze koszty. Samodzielne wytwarzanie betonu często jest nierentowne, jeśli potrzebujemy dużej ilości materiału
  • Wygoda. Beton dostarczany jest bezpośrednio na miejsce budowy.
  • Pewny i odpowiedni skład. W przypadku automatycznego dozowania nie ma mowy o pomyłce w proporcjach.
  • Stale monitorowana jakość Najwyższa klasa betonu towarowego potwierdzona jest stosownymi certyfikatami.