Zalety pustaków Leca Blok 24

Pustak Leca Blok 24 jest przeznaczony do wykonywania ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Odznacza się niebywałą trwałością, a jego parametry są niezmienne. Ze względu na znakomite cechy, jakimi się wyróżnia, jest chętnie wykorzystywany w branży budowlanej. W bloczkach Leca 24 można schować dowolne instalacje czy systemy kominowe.

Właściwości pustaków

Jedną z zalet pustaków Leca Blok 24 jest ich odporność na substancje chemiczne czy działanie pleśni. Pustaki są wykonane z keramzytobetonu, czyli mieszanki piasku i cementu. Wyróżniają się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku. Dzięki temu idealnie sprawdzają się przy wznoszeniu ścian zewnętrznych jedno-, dwu- lub trójwarstwowych. Spośród materiałów ściennych pustak Leca Blok 24 ma najlepszą paroprzepuszczalność. Taki efekt osiąga się dzięki zastosowaniu wełny mineralnej do izolacji przegród. Oprócz posiadania cech termoizolacyjnych i termoregulacyjnych pustak jest odporny na mróz, wilgoć i ogień. Można go w łatwy sposób obrobić ręcznie lub mechanicznie. Gwarantuje doskonałą izolację akustyczną przy stawianiu ścian wewnętrznych. Istotnym elementem jest wtedy wykonywanie ścian zaprawą cementowo-wapienną oraz murowanie na pełnej spoinie poziomej i pionowej. Badania oraz kontrole na każdym etapie produkcyjnym zapewniają najwyższą jakość pustaków Leca.

Zastosowanie pustaków

Pustaków Leca Blok 24 używa się do konstrukcji ścian zewnętrznych domów jednorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej, garaży czy budynków inwentarskich. Stosuje się je także do wykonywania ścian zewnętrznych nośnych oraz osłonowych (do 3 kondygnacji), jedno- i dwuwarstwowych oraz wewnętrznych konstrukcyjnych i działowych. Ściana z bloczków Leca 24 wraz z wełną mineralną jako warstwą izolacji termicznej spełnia obowiązujące wymagania z zakresu ochrony cieplnej budynków. Pustaki te spełniają również wymagania higieniczne, zdrowotne i ochrony środowiska. Wyzwaniem współczesnego budownictwa jest dobra termoizolacyjność budynków i obniżenie kosztów ogrzewania, dlatego bloczki Leca 24 są doskonałym rozwiązaniem na rynku budowlanym. Znakomitym izolatorem jest sucha ściana, którą gwarantuje pustak Leca 24. Paroprzepuszczalność ścian z keramzytu jest siedmiokrotnie lepsza niż z ceramiki i trzykrotnie lepsza niż z gazobetonu.